Jak poprawnie skonfigurować moduł Wi-Fi do napędu NICE
Otrzymaj oferty od specjalistów jak ENERGETECH nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

ENERGETECH

Jak poprawnie skonfigurować moduł Wi-Fi do napędu NICE

Autor: ENERGETECH, publikacja: 2017-12-29

Krok pierwszy to podłączenie modułu. Podłączmy moduł do centrali siłownika. Zasilanie 24V (w tym przypadku prądu stałego) pobierzemy z sąsiadujących zacisków złącz Krok-Po-Kroku oraz Stop. Uwaga na biegunowość! W module plus zasilania podajemy na terminal A2.

Zdjęcie nr 1

Konfiguracja

W fabrycznie nowym lub zresetowanym module zaraz po podłączeniu dioda CONFlG powinna szybko migać. Moduł pracuje teraz w trybie konfiguracji - jako punkt dostępowy Wi-Fi o nazwie NlCE-NlCE Wi-Fi. Przy pomocy dowolnego urządzenia (komputer, tablet, smartfon) łączymy się z siecią Wi-Fi o nazwie NICE Wi-Fi i w pasku przeglądarki wpisujemy adres: http://192.168,4.1. 0tworzy się nam strona konfiguracyjna modułu, gdzie wprowadzimy ustawienia dostępu do naszej domowej sieci Wi-Fi, a więc nazwę sieci i hasło. Przepisujemy adres serwera do pola Server, identyfikator lokalizacji do pola LocationlD oraz hasło do pola Location Password. Następnie klikamy – SAVE.

Ponowne uruchomienie

Następnie należy ponownie uruchomić moduł przez chwilowe odłączenie go od zasilania lub naciśniecie przycisku CONFlG. Po chwili nawiąże on łączność z siecią Wi-Fi, a następnie z serwerem SUPLA i będzie gotowy do pracy.

Konfiguracja aplikacji na smartfonie

Ściągamy aplikację NICE Wi-Fi z odpowiedniego sklepu i instalujemy. Po jej pierwszym uruchomieniu należy uzupełnić dane dostępowe do serwera SUPLA. Potrzebne dane znajdują się na zielonym formularzu supla-client na profilu użytkownika na serwerze SUPLA. Dane z formularza przepisujemy do odpowiednich pól w aplikacji. Po ich zatwierdzeniu aplikacja połączy się z serwerem SUPLA i umożliwi sterowanie bramą z dowolnego miejsca na świecie, z dostępem do Internetu.

0bsługa aplikacji

Zdjęcie nr 2

Aby w aplikacji otrzymać potwierdzenie o położeniu bramy, użyjemy interfejsu NlCE lNT (jest w komplecie z modułem), w prosty sposób podłączając go do któregoś z wyjść centrali oraz do jednego z wejść czujników w module. Należy jeszcze wykorzystane wyjście centrali przeprogramować za pomocą programatora 0-View na działanie w logice - „brama zamknięta”. Po wysłaniu z aplikacji komendy sterującej bramą ikonka na smartfonie pokaże aktualne położenie bramy, potwierdzając tym samym, że automatyka wykonała polecenie.


Opracował:
Przemysław Jundziłł
ENERGETECH

Automatyka budynkowa - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 18 700 Specjalistów od Automatyki Budynkowej najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o automatyce budynkowej